Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı ile İlk Yardım Eğitimi Seminerlerimizi gerçekleştirdik

Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı ile İlk Yardım Eğitimi Seminerlerimizi gerçekleştirdik

Ülkemizde çok az kişi, acil müdahale gerektiren durumlarda neler yapabileceğini biliyor. Tıbbi yardımın beklenmesi sırasında kaybedilecek her dakika önemli iken, bu aşamada bilinçli ilk yardım uygulamaları ise hayat kurtarır. Bu noktada kayat kurtarma ve olası tehlikeleri en aza indirgemeye yönelik ilk yardım eğitimleri daha çok önem kazanıyor. İlk yardım uygulamalarını bu konuda gerekli eğitimi almış kişilerce yapılması gereklidir, aksi takdirde bilinçsizce yapılan uygulamalar sonrasında iyileşmekten çok kötüşleşme ile yüz yüze kalınabiliyor. Yapılabilecek en doğru hareket, ilk yardım alanında eğitimli bireyin gerekli ilk müdahaleyi gerçekleştirmesi ve ardından ambulans ve sağlık personelinin gelişini beklemektir.

Koç Üniversitesi İlk Yardım Eğitim Merkezi (KUİYEM) doğru ve bilinçli ilk yardım yapan kurtarıcılar yetiştirmek ve topluma hizmet etmek olan misyonumuz doğrultusunda, sosyal sorumluluğumuz olan ülkemizde ilk yardım bilincinin yerleşmesi için bilgilendirme seminerlerimize devam ediyoruz.

İlk yardım konusunda hassas davranıp özen gösteren Tohum Türkiye Otizm Erken Tanı ve Eğitim Vakfı ile İlk Yardım Eğitimi bilgilendirme semirlerimizi gerçekleştirdik.